Kde si půjčit na Vánoce?

Pokud se letos chystáte oslavit Vánoce jak se patří, poznamená to především vaši peněženku. Letos nám totiž nezbude nic jiného než si připlatit jak za jídlo, za stromeček, kapra i vánoční výzdobu, tak i za vánční dárky. Nápor reklamy je v dnešních dnech velmi silný a zasypává nás palbou ze všech stran. Je obtížné nepodlehnout a přiznat sám sobě, že na některé luxusní věci zkrátka nemáte. Potom nám nezbude nic jiného než využít  lákavé nabídky na snadné a rychlé řešení finančních problémů. K dispozici je mnoho možností – kontokorent, rychlé sms půjčky nebo spotřebitelské úvěry. Aby si udrželi svůj životní standardu a oslavili svátky v pravé vánoční atmosféře se asi 5 procent Čechů každoročně uchyluje k půjče. Půjčka na vánoce může být skvělé řešení, ale ať už se rozhodnete využít kontokorentu, spotřebitelského úvěru, splátkového prodeje, kreditní karty nebo rychlé nebankovní půjčky, dobře si předem spočítejte zdali budete mít dost peněz na splacení dluhu.

Kreditní karty

Mezi úvěry které lze nejjednodušeji získat jsou nejoblíbenější kreditní karty, kterými lidé financují vše od drobných výdajů až po dražší elektroniku. U kreditních karet je důležité splatit úvěr v bezúročném období, které trvá většinou okolo 50 dnů. Pokud se vám v této lhůtě podaří splatit dlužnou částku, nezaplatíte na úrocích ani korunu, a to se jistě vyplatí. Poté co uplyne bezúročné období však úroky rychle rostou. To ovšem neznamená že za kreditní kartu vůbec nic nezaplatíte. Kreditní společnosti si asto účtují nejrůznější poplatky za správu úvěru, platby kartou, při nesplacení úvěru včas, pokud žádáte prodloužení doby splatnosti, nebo za hotovostní výběr z bankomatu, protože kreditní karty slouží hlavně k bezhotovostním platbám. Pokud byste si chtěli pořídit kreditní kartu, dobře si přečtěte podmínky použití. Soustřeďte se hlavně na délku bezúročného období, úvěrový limit, zda jsou za používání karty nějaké odměny či bonusy. Některé banky dokonce připisují na účet majitele karty určitou procentní částku za každou platbu kreditní kartou.

Spotřebitelský úvěr

Jinou vysoce oblíbenou možností financování zvýšených nákladů během vánoc jsou Spotřebitelské úvěry. Poskytovatelé bankovních i nebankovních spotřebitelských úvěrů v České republice nabízejí mnoho variant spotřebitelských úvěrů s různými úroky a s různou výší splátek.

Rychlá půjčka pomocí SMS

Půjčit si lze velmi jednoduše také pomocí SMS nebo také online pomocí internetu. U rychlých půjček na vánoční dárky se většinou nenahlíží do registrů a nezkoumá se předchozí platební morálka. Abyste dostali půjčku, stačí většinou pouze číslo vašeho občanského průkazu. Půčit si můžete od několika stovek až po několik tisíců korun, proto se twnto typ půjčky označuje také jako mini, mikro, nebo malá půjčka. Stanovené úroky jse ale poměrně vysoké, RPSN často dosahuje několik set procentNěkdy se taky můžete setkat s různými poplatky za vyřízení půjčky, nebo za sepsání smlouvy, které ovšem nikdy neplaťte předem.

Splátkový prodej

V období před vánoci nabízejí různé obchody nákup zboží na splátky. Některé obchody nabízejí dokonce i nákup na splátky bez jakéholikovi navýšení, což bývá velmi výhodné. Pokud vám před Vánoci chybí peníze na dárky a potřebujete na nákup větší částku peněz najednou, představuje pro vás splátkový prodej velmi výhodnou varianu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *